Pro Studenty

Přidej se k nám!

Na začátku každého semestru nabíráme nové posily, přidej se k nám a vyzkoušej si nové věci! Počkej si na prezentace na přednáškách, odchyť kohokoliv z nás na chodbě, u stánku, nebo nám rovnou napiš email*.

Přes semestr pořádáme i spoustu akcí a budeme jenom rádi, když se budeš chtít zúčastnit, nebo se jenom podívat. Navíc se každý semestr můžeš přihlásit na akademické kurzy, které se konají po celé Evropě!

* Kvůli problémům s padáním našich e-mailů do spamu tě prosíme, aby sis průběžně prohlížel svou spamovou složku, nebo zároveň s odesláním přihlašovacího formuláře poslal i krátký mail Michaele na adresu: matyas.roth@gmail.com

Přihlašování končí 4. 10. 2023 23.59.

Proč se přidat?

Studium na technických oborech je v dnešní době velmi žádané a o uplatnění určitě není nouze. Spousta studentů ale má problém, že nerozvíjí své dovednosti i jinde, než ve svém oboru a pak jim můžou chybět komunikační, nebo organizační dovednosti, znalost cizích jazyků, nebo i zajímavý způsob trávení volného času.

Naše organizace ti může přinést právě tyto věci, které ti ve škole chybí. Každý člen se kdykoliv může zapojit do organizace různých přednášek, workshopů, nebo soutěží, zdokonalit si své jazyky a potkat spoustu zajímavých lidí z celé Evropy.

Co mi členství přinese?

Každý si své zapojení do BESTu řídí sám a proto členství každému přinese něco jiného. Můžeš se ale těšit například na:

  • Zkušenosti s organizováním akcí od začátku až do konce
  • Rozvoj soft skills jako prezentační dovednosti, efektivní komunikace, samostatnosti, nebo práci v týmu a jeho vedení
  • Znalosti a praxi v oblastech projektového řízení, marketingu, PR, získávání a čerpání financí, řízení lidských zdrojů a motivace…
  • Nové přátele nejen v Brně, ale od Lisabonu až po Jekatěrinburg a od Islandu až po Kanárské ostrovy
  • Velkou porci zábavy a to během všech akcí. Vše děláme, protože nás to baví!
  • Kontakt s firmami, dalšími studenty a vedením fakult…

Co se ode mě očekává?

Víme, že každý z nás má své povinnosti a proto od nikoho nechceme nic, co by nezvládal, nebo nechtěl. Bude jenom na tobě, do čeho se zapojíš a vždy můžeš počítat s pomocí ostatních zkušenějších členů.

Pokud se budeš chtít dále zdokonalovat v tom co tě baví, tak každý semestr pořádáme spoustu zajímavých kurzů a workshopů pro předání znalostí od zkušených členů. Každý si určitě najde ten svůj.

EBEC Brno

EBEC (BEST European engineering competition) je největší mezinárodní technická soutěž ve střední Evropě se třemi koly. Tato soutěž je určena pro čtyřčlenné týmy, kdy do dalšího kola postupují vždy dva nejlepší týmy.

EBEC Brno je prvním lokálním kolem této soutěže, které se celé odehrává na naší univerzitě. Skládá se z předkola, ve kterém vybíráme soutěžící, dále pak z fakultního kola na tvoji fakultě a nakonec z celouniverzitního kola, kde se spolu utkají ti nejlepší ze všech fakult.

Všechny zadání, se kterými se v soutěži potkáš, jsou vytvořena ve spolupráci s firmami a vychází z praxe! Můžeš soutěžit ve dvou kategoriích – Team Design (TD) a Case Study (CS):

  • Team Design je zaměřený na všechny, kteří se nebojí své schopnosti prakticky dokázat, jsou manuálně zruční a pomocí lepící pásky, špejlí a Merkuru postaví cokoliv. Těš se na pořádnou nálož materiálu a zadání, které prověří tvé technické schopnosti!
  • Case Study je pro změnu zaměřený na všechny, kterým je Team Design málo. Chceš dokázat své organizační schopnosti, všeobecný přehled a vyřešit opravdu komplexní výzvu? Pak je tato kategorie právě pro tebe!

Více informací najdeš přímo na stránkách EBECU (www.ebec.cz). Sestav tým, přihlaš se a vyhraj nesmrtelnou slávu spolu se zajímavými cenami!

UnIT Extended

Zajímá tě programování a chtěl by jsi pokořit opravdovou výzvu, nebo zaujmout velkou firmu? Pak sežeň partu kamarádů a během 24 hodin, kdy ti zajistíme občerstvení a přímo královské podmínky pro programování, vyřeš jeden z reálných problémů, se kterým se potýká některá z našich partnerských firem.

UnIT Brno je první brněnský meziuniverzitní hackaton, více informací najdeš přímo na stránkách události (www.unitbrno.cz).

Akademické kurzy

Rád cestuješ a poznáváš nové lidi? Chtěl by ses dozvědět něco zajímavého, klidně i mimo svůj obor? Uvažuješ, že vyjedeš na Erasmus a jsi zvědavý, jaké to je?

Pokud jsi alespoň na jednu otázku odpověděl ano, tak tě určitě bude zajímat nabídka akademických kurzů poskytovaná naší organizací. Jak možná víš, tak lokální skupiny BESTu se nachází po celé Evropě a každá z našich skupin pořádá v jednom ze čtyř termínů (jaro, léto a podzim) akademický kurz zaměřený na nejrůznější zajímavá témata.

 

Pro přihlášení na kurz se stačí registrovat na stránce mezinárodního BESTu (www.best.eu.org), počkat si na otevření nabídky kurzů a pak si jenom vybrat vysněné tři kurzy, kam pošleš motivační dopis. Pokud se psaním těchto dopisů nemáš zatím velké zkušenosti, nebo se chceš zdokonalit, tak se určitě zastav na náš workshop Jak na motiváky, který se bude konat v letním semestru.