Přihlašování na podzimní kurzy je možné od 25. 3. 2018 do 22. 4. 2018 23:00 CET.

O co se jedná?

Pokud jsi student FP, FEKTu, FSI, FASTu, FITu nebo Fa v VUT v Brně máš možnost vycestovat na krátkodobý akademický kurz a to díky mezinárodní studentské organizaci BEST, která působí ve 33 zemích Evropy, můžeš vyjet do zahraničí na týden až čtrnáct dní dlouhé vzdělávací kurzy. Kurzů je v jednotlivých sezónách pořádáno několik, vybírat můžeš z široké nabídky, kterou najdeš zde: https://best.eu.org/courses/list.jsp

Jak takový kurz probíhá?

Kurz se skládá z přednášek, workshopů nebo exkurzí do laboratoří a firem, ale i dostatku společenských a volnočasových aktivit. Víkend ve většině případů znamená výlet mimo město nebo volný odpočinkový program plný her a zábavy, poznámí daného města a kultury.

Jak se mám přihlásit?

Stačí se zaregistrovat na adrese www.BEST.eu.org. a nechat si potvrdit účet od lokální skupiny BESTu v Brně. Pro tento účel kontaktuj Peťu, koordinátorku pro rok 2017/2018 na petra.vybohova@gmail.com
Pozor! Je nutné vyplnit registrační údaje bez diakritiky!
Pak už si stačí vybrat ze široké nabídky kurzů na stránce BESTu. Přihlásit se můžeš maximálně na 3 kurzy za sezonu, pro každý je potřeba napsat krátký neformální motivační dopis a odpovědět na 3 jednoduché otázky. Cože? Motivační dopis? Neboj se! Každý semestr pořádáme akci Jak na motiváky. To jarní se teprve chystá.

Kolik mě to bude stát?

Tomu asi neuveríš, ale platíš si pouze cestu, pojištění a účastnický poplatek (fee) . Ten se pohybuje do 40 €. O ubytování, stravování a veškerý program se nemusíš bát, zajišťuje ho lokální skupina BESTu, nic z toho hradit nemusíš.
Pokud jsi vybrán, brzo Tě kontaktuje BEST Brno. Svou účast potvrdíš zaplacením zálohy 1500 Kč, kterou Ti vrátíme po návratu z kurzu. Další informace se dozvíš od Petry, koordinátorky pro rok 2017/2018 z mailu petra.vybohova@gmail.com a lokální skupiny BESTu, která kurz pořádá a vybrali ťe ako účastníka.

Chceš pomoct s motivačním dopisem?

Dvakrát ročně (před zimními a před letními kurzy) pořádáme seminář Jak na motiváky, kde se můžeš dozvědět nějaké tipy & triky, jak zaujmout a tak zvýšit pravděpodobnost přijetí.

Jak zjistím, že mě vybrali a co se bude dít potom?

Je nutné kontrolovat záložku vpravo nahoře My applications. Tam se dozvíš, jestli jsi vybrán nebo ne.
Pokud nejsi vybrán, nezoufej. Za tři měsíce se můžeš hlásit znova. Vždy je šance.
Pokud jsi na waiting listu – stav svojí přihlášky vidíš přímo po přihlášení na stránce BESTu https://best.eu.org/index.jsp V případě, že některý z přijatých studentů účast nepotvrdí do data „confirmation of participants“, máš pořád šanci se na kurz dostat! Po tomto datu sleduj mail. V případě dodatečného přijetí na kurz tě bude kooordinátorka Peťa kontaktovat.
Pokud jsi vybrán, brzo Tě kontaktuje BEST Brno. Svou účast potvrdíš zaplacením zálohy 1500 Kč. Další informace se dozvíš od skupiny BESTu, která kurz pořádá.

Pro další informace kontaktuj Peťu, koordinátorku pro 2017/2018 na petra.vybohova@gmail.com.